Ne vem koliko se nas zaveda, da je tako. Da smo čudaski narod. Da nismo
najbolj evropejski. Čeprav čudastvo
je relativno. Kdo pa v resnici drži
normative o normalnem?
Vseeno.
Smo rasno dokaj čista drzava. Če izuzamemo turiste postane vse belo.
Sem pa tja kaksna pikica. Če ne gre drugače izbrišemo iz državnega registra nekaj sto pack. Brez
posledic.
Imamo najaresivnejši sistem prisiljenega cepljenja otrok v evropi.
Ker nam tako narekuje farmamafija in ne naša vest.
Naši politiki poslankujejo
kar iz zapora. Če je pa nuja dobijo izhod.
Smo reveži vendar nimao poceni
trgovin. Tesco bo slovenska jabolka še naprej prodajal v Angliji po nižji ceni
kot Mercator pri nas.
Kdo ve kaj vse bi lahko še napisala če bi gledala poročila.
Če nekaj let ne bi preživela v tujini me vse skupaj mogoče ne bi niti begalo.
Tako pa me. Ker vidim da smo širokospektralno nesrečen in ubog narod. Ampak če
dam vse to nastran in pozabim na politična dogajanja in zgodovino in svojo
narodnost in se zazrem globoko vase ter vprasam:"Sem srečna?".
Če je
sreča to da živim v Sloveniji in ne Indiji, potem DA. Če je sreča v ljubezni,
potem NE. Če je sreča v druzini, NE. Če je sreča v denarju, NE. Če je sreča
biti zdrav, NE.
Če je sreča v razumevanju,
solidarnosti, dobroti, iskrenosti, NE, NE. NE in še enkrat NE.
Kje pa čutim je
ta sreča? Na misel mi pride samo ena beseda: MATERINSTVO. Ničesar nimam. Ne
denarja, ne zdravja, ne ljubezni, ne družine. Čeprav sta mati in otrok zakonsko
družina, se ne bi oklepala tega izraza. Če danes samska ženska pove na glas da
je otrok njeno edino bogastvo vse prevečkrat naleti na očitke, da živi samo za
otroka. Da ga utesnjuje in omejuje. Da ga razvaja in s tem uničuje. Zakaj pa
ostaja mati sama? Kdo si želi biti sam? Je to njena volja?
Plavam v vodah samskega
sveta. V vodah osamljenosti, nerazumevanja, razočaranja, vsega slabega, kar
premore ta svet. Vseeno, sirokospektralno sem srečna.
Ni komentarjev:
Objavite komentar